Obchody Światowego Dnia Poezji

Utworzono dnia 25.03.2024

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Poezji w naszej szkole poświęcone były postaci wybitnego polskiego noblisty – Czesława Miłosza, który został jednym z patronów roku 2024.

Czytelnicy szkolnej biblioteki mieli okazję zanurzyć się w świecie literatury poprzez różnorodne aktywności. “Wiersze na wynos” cieszyły się dużym zainteresowaniem – młodzież mogła wybrać ulubione utwory, które zostały pięknie oprawione i przygotowane do zabrania do domu.

Przerwy wypełniały dźwięki poezji śpiewanej, co było dla wielu niecodziennym doświadczeniem. Melodyjne interpretacje wierszy pozwoliły uczniom dostrzec nowe, muzyczne oblicze poezji.

Kreatywnym wyzwaniem było wykonanie ilustracji do wierszy Czesława Miłosza. Uczestnicy mogli wyrazić swoje emocje i wrażenia artystyczne, tworząc własne wizualne interpretacje poetyckich słów. Prace te były później wystawione, dając wszystkim możliwość podziwiania talentów i indywidualnego spojrzenia na poezję.

Światowy Dzień Poezji w szkole był prawdziwą ucztą dla ducha, umożliwiając uczniom nie tylko odkrywanie piękna słowa pisanego, ale i rozwijanie własnej kreatywności.

RELACJA