Światowy Dzień Chleba

Utworzono dnia 25.10.2023

16  października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chleba. Przedszkolaki mogły się poczuć jak prawdziwi piekarze. Dzieci dowiedziały się jak powstaje mąka, jak robi się chleb i na czym polega praca piekarza. Poznały rodzaje chleba oraz jakie są składniki potrzebne do jego wypieku. Grupa Biedroneczek upiekła cudownie słodką chałkę, Motylki zmierzyły się z chlebem i bułeczkami, Mali Odkrywcy wykonali bardzo zdrowy- żytni chleb, a Pszczółki nauczyły się, jak zrobić niecodzienny i przepyszny- chleb bananowy. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że proces powstawania pieczywa jest wynikiem pracy wielu ludzi, ważne są proporcję i dobór składników, a nasiona dodają koloru i smaku. Zapach naszych wypieków był wspaniały, a jeszcze lepiej smakował! I jak to mówi przysłowie „ Chleb pracą nabyty, bywa smaczny i syty".